دلایل ریزش قیمت بیت‌‌ کوین

ریزش قیمت بیت کوین که اخیرا اتفاق افتاد

 

کاهش قیمت بیت کوین

لیکویید شدن نزدیک به 1 میلیارد دلار پوزیشن لانگ

ریزش قیمت بیت کوین موجب لیکویید شدن نزدیک به 1 میلیارد دلار پوزیشن لانگ گردید. به طوری که طی 24 ساعت حدود 177 هزار نفر از تریدرها لیکویید شدند. طبق آمار بیشترین میزان لیکوییدیتی مربوط به ارزهای BTC، ETH، XRP، SEI و WLD بوده است. همزمان با این نوسان منفی، چندین علت احتمالی از سوی تحلیلگران در این خصوص مطرح شده که قابل تامل است.

وال استریت ژورنال

وال استریت ژورنال در مقاله‌ای که به تازگی منتشر کرده، معتقد است که یکی از دلایل ریزش قیمت بیت‌‌ کوین، فروش احتمالی تمام یا بخشی از ۳۷۳ میلیون دلار دارایی بیت کوین شرکت اسپیس ایکس (SpaceX)، شرکتی که به دست ایلان ماسک چهره بانفوذ و تاثیرگذار دنیای رمزارزها راه اندازی شده‌است، می‌باشد.

افزایش اخیر در بازده اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده

علاوه بر این به نظر می‌رسد نگرانی‌ها از افزایش مجدد نرخ بهره توسط بانک مرکزی ایالات متحده در تغییر احساسات معامله‌گران و ریزش قیمت بیت‌‌ کوین و بازار رمزارزها بی‌تاثیر نبوده‌است. عده‌ای از صاحب‌نظران معتقدند که افزایش اخیر در بازده اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده، در ایجاد این سیگنال کاهشی موثر بوده‌است. مساله ای که می‌تواند نقدینگی را در بازارهای دارای ریسک بالاتر کاهش دهد.

سفارش‌های فروش بزرگ از سمت نهنگ های بازار کریپتو و تشدید ریزش قیمت بیت‌‌ کوین

از سویی بحران بدهی و ورشکستگی یک شرکت بزرگ املاک چینی به نام اورگراند، به جهت تاثیر احتمالی در کاهش ارزش یوان چین و با تغییر در دیدگاه سرمایه‌گذاران نسبت به بخشی از آینده اقتصاد چین و کند شدن رشد اقتصادی دومین اقتصاد بزرگ دنیا، در افت اخیر موثر بوده‌است. اورگراند، دومین گروه املاک بزرگ در چین از منظر فروش است که از مدت‌ها قبل بدهی سنگینی به بار آورده بود. گفتنی است سفارش‌های فروش بزرگ از سمت نهنگ های بازار کریپتو نیز احتمالاً منجر به تشدید ریزش قیمت بیت‌‌ کوین و بازار ارزهای دیجیتال گردیده و در پی ایجاد ترس در بازار، بخشی از سرمایه‌گذاران را ترغیب به فروش دارایی‌های رمزارزی خود کرده‌است. لازم به ذکر است در زمان نگارش این مقاله، بیت‌‌کوین در تلاش برای گذر از سطح 26 هزار دلار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02186034438

 آدرس : تهران ، خیابان کریمخان زند ، مابین خیابان عضدي جنوبی (آبان جنوبی) و نجات الهی (ویلا) ، کوچه شانس ، پلاك 4 ، واحد 7 ، طبقه 3