4 شرکت از SEC مجوز ETF فیوچرز اتریوم را دریافت کردند

طبق اخباری که به تازگی منتشر شده، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) با درخواست راه‌اندازی صندوق قابل معامله بورسی آتی اتریوم ETF) فیوچرز (4 شرکت‌ به نام‌های والکری (Valkyrie)، ون‌اک (VanEck)، پروشِرز (ProShares) و بیت وایز (Bitwise) موافقت نموده و احتمالاً طی روزهای آتی این صندوق‌ها آغاز به کار خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت والکری روز پنجشنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد پس از دریافت چراغ سبز یا همان مجوز از کمیسیون بورس و اوراق بهار آمریکا، فرآیند خرید قراردادهای فیوچرز اتریوم را آغاز کرده و آنها را به صندوق فیوچرز بیت‌کوین خود اضافه نموده است.

 

 مجوز ETF فیوچرز اتریوم

 

والکری در این اطلاعیه افزود :

از امروز صندوق ETF بیت کوین والکری (BTF) قراردادهای آتی اتریوم را اضافه کرده و بدین ترتیب به اولین ETF آمریکایی تبدیل شده که قراردادهای فیوچرز اتریوم و بیت کوین را به صورت مشترک ارائه می‌دهد. استیون مک‌کلروگ، مدیر سرمایه‌گذاری شرکت والکری در گفت و گویی با رویترز تاکید کرد صندوق مورد نظر این شرکت با نماد BTF.O روز دوشنبه راه‌اندازی خواهد شد.

مک‌کلورگ همچنین خاطرنشان کرد SEC با درخواست راه اندازی ETF های فیوچرز اتریوم دو شرکت ون‌اک و پروشِرز نیز موافقت نموده و این صندوق‌ها نیز می‌توانند از روز دوشنبه آغاز به کار کنند.

در همین راستا، شرکت ون‌اک نیز روز پنجشنبه طی اطلاعیه‌ای از راه‌اندازی قریب‌الوقوع صندوق ETF فیوچرز خود با نماد EFUT در بورس کالای شیکاگو خبر داد و اعلام کرد این صندوق توسط مدیر بخش معاملات فعال ون‌اک مدیریت خواهد شد.

در کنار راه‌اندازی احتمالی صندوق‌های ETF فیوچرز اتریوم ون‌اک و والکری، یکی از سخن گویان شرکت پروشِرز نیز در گفت و گویی با رویترز قاطعانه اعلام کرد که: «هیچ شرکتی در مسیر راه‌اندازی ETF فیوچرز اتریوم جلوتر از آنها نیست». البته وی تاریخ دقیقی برای راه‌اندازی صندوق ETF این شرکت مشخص نکرد. این در حالی است که شرکت بیت وایز نیز اعلام کرد دو صندوق ETF آتی اتریوم خود را روز دوشنبه عرضه خواهد کرد.

به گفته اریک بالکوناس، تحلیلگر بلومبرگ، شرکت پروشِرز ۳ صندوق ETF فیوچرز اتریوم، بیت وایز ۲ و ون‌اک یک ETF راه‌اندازی خواهند کرد.

تمام این اخبار در شرایطی منتشر شده که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در ماه های اخیر با درخواست‌ راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین و اتریوم مخالفت کرده و اکنون تصمیم به موافقت با ETFهای فیوچرز اتریوم گرفته است. حالا برای اولین بار سرمایه‌گذاران آمریکایی می‌توانند در صندوق‌های قابل معامله بورسی آتی اتریوم سرمایه‌گذاری کنند. شایان ذکر است این ETF مستقیماً قیمت اتریوم را دنبال نمی‌کند و بر اساس قراردادهای آتی این ارز دیجیتال معروف و پرطرفدار پایه‌گذاری شده‌است.

در همین حال، پیش از تعطیلی احتمالی دولت، SECاعلام کرده که تصمیم‌گیری در رابطه با تایید یا رد درخواست شرکت‌های بلک راک، اینوسکو، بیت وایز و والکری برای راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین را به اواسط ژانویه موکول کرده است. انتظار می‌رود درخواست سایر شرکت‌ها از جمله فیدیلیتی ، ون‌اک و ویزدم تری نیز به تعویق انداخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02186034438

 آدرس : تهران ، خیابان کریمخان زند ، مابین خیابان عضدي جنوبی (آبان جنوبی) و نجات الهی (ویلا) ، کوچه شانس ، پلاك 4 ، واحد 7 ، طبقه 3