درخواست بلک راک برای راه‌اندازی ETF اسپات اتریوم؛ قیمت اتریوم از ۲۰۰۰ دلار فراتر رفت

بلک راک (Black Rock)، بزرگترین شرکت مدیریت دارایی جهان، به دنبال راه‌اندازی یک صندوق قابل معامله بورسی (ETF) اسپات اتریوم است.

به نقل از د بلاک و کوین دسک، پس از اخبار و حواشی اخیر پیرامون درخواست بلک راک برای راه اندازی ETF اسپات بیت‌کوین، روز پنجشنبه بورس نزدک به نمایندگی از بلک راک، غول مدیریت دارایی جهان، درخواست این شرکت برای راه‌اندازی ETFاسپات اتریوم با نام «آی‌شیرز اتریوم تراست» (iShares Ethereum Trust) را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ارسال کرد. پیش از ارسال این درخواست نیز بلک راک در همان روز شرکتی با نام آی‌شیرز اتریوم تراست در ایالت دلاور ثبت کرد. iShares نام بخش ETF بلک راک است. گفتنی است این حرکت یادآور iShares Bitcoin Trust است که هفت روز قبل از ثبت درخواست ETF در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به روشی مشابه ثبت شد.

تصویری از متن درخواست بورس نزدک به نمایندگی از شرکت بلک راک

درخواست بورس نزدک به نمایندگی از شرکت بلک راک

 

بر اساس پرونده ارسال شده به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، ETF اسپات اتریوم بلک ‌راک از شرکت کوین ‌بیس کاستدی تراست (Coinbase Custody Trust) به عنوان متولی استفاده خواهدکرد و قیمت‌گذاری مبتنی بر نرخ مرجع CME CF اتر-دلار واریانت نیویورک خواهد بود. گفتنی است نهاد ثالثی که نامش فاش نشده، از پول نقد این صندوق نگهداری خواهدکرد.

این در حالی است که بلک ‌راک یک توافق ‌نامه نظارت اشتراکی با صرافی کوین ‌بیس منعقد خواهدکرد. به نظر می‌رسد این توافقنامه‌ها معیار کلیدی در تصمیم‌گیری نهایی توسط SEC باشند.

این پرونده سعی می‌کند از اعتراضات احتمالی SEC به جنبه نظارت اشتراکی جلوگیری کند. ضمن اینکه بلک ‌راک معتقد است قیمت‌های آتی در بازار اتر گروه CME (که در حال حاضر ETFهایی در آن وجود دارند) با قیمت‌های اسپات بازار ETH مطابقت دارد. بورس نزدک در این درخواست در رابطه با هدف ETF اسپات اتریوم بلک راک می‌گوید: هدف این صندوق منعکس کردن عملکرد کلی قیمت اتریوم است.

به دنبال انتشار خبر ثبت شرکت آی‌شیرز اتریوم تراست در دلاور، قیمت اتریوم گارد صعودی به خود گرفت و با حدود 10 درصد افزایش قیمت، از ۲۰۰۰ دلار فراتر رفته و به ۲۱۳۲ دلار رسید.

در حال حاضر، شرکت‌های مطرح مدیریت دارایی دیگری از جمله گری اسکیل، آرک اینوست، پرو شیرز و والکری نیز درخواست‌های خود برای راه‌اندازی ETF اسپات اتریوم را به SEC ارسال کرده‌اند. با این حال، تصمیم‌گیری در رابطه با این درخواست‌ها ممکن است ماه‌ها زمان ببرد و به زمانی پس از مشخص شدن نتیجه درخواست‌های ETF اسپات بیت کوین موکول شود.(برای مشاهده خبرهای بیشتر کلیک کنید )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02186034438

 آدرس : تهران ، خیابان کریمخان زند ، مابین خیابان عضدي جنوبی (آبان جنوبی) و نجات الهی (ویلا) ، کوچه شانس ، پلاك 4 ، واحد 7 ، طبقه 3