تلاش کاردانو برای باز پس‌گیری جایگاه خود در بازار ارزهای دیجیتال

چارلز هاسکینسون، خالق و هم‌بنیانگذار ارز دیجیتال کاردانو (ADA)، از دو به‌روزرسانی مهم و تاثیرگذار این بلاکچین خبر داده و نسبت به آن ابراز خوش‌بینی کرده‌است.

گفتنی است که این آپدیت‌ها شامل هاردفورک چانگ (Chang) و مکانیسم اجماع اوروبوس لیوس (Ouroboros Leios) می‌شوند. هدف از دو ارتقای یاد شده، بهبود زیرساخت کاردانو و پاسخگویی به نیازهای روزافزون جامعه بزرگ این بلاکچین می‌باشد.

اما افزایش خوش‌بینی هاسکینسون از برنامه توسعه استراتژیک کاردانو ناشی می‌شود. هاردفورک چانگ نشان‌دهنده یک تغییر بزرگ در جهت سوق دادن این بلاکچین به سوی حاکمیت جامعه محور است. این ارتقا به دارندگان کاردانو حق رای داده و در همین راستا، شبکه را به سمت تمرکززدایی بیشتر هدایت می‌کند. به همین دلیل، ارتقای هاردفورک چانگ بخشی کلیدی از حرکت کاردانو به سمت یک محیط بلاکچین دموکراتیک و فراگیر به شمار می‌رود.

علاوه بر این، ارتقای اوروبوس لیوس قرار است کارایی و مقیاس‌پذیری تراکنش‌ها را افزایش دهد. این پیشرفت برای حفظ جایگاه کاردانو در اکوسیستم رقابتی بلاکچین‌ها در دنیای کریپتوکارنسی حائز اهمیت است. انجام به‌روز رسانی مذکور این اطمینان را ایجاد می‌کند که شبکه می‌تواند با حفظ تمرکززدایی، حجم تراکنش‌های بیشتری را مدیریت کند.

 

کاردانو

 

آپدیت‌های مذکور از نظر قیمتی نیز چشم‌انداز مثبت و خوش‌بینانه‌ای را برای کاردانو ترسیم می‌کنند. در همین راستا، خوش‌بینی‌ها نسبت به کاردانو، به خصوص پس از کاهش قیمت آن از اواسط مارس و تثبیت بعد از آن، افزایش یافته‌است.

در پایان باید گفت که اظهارات اخیر هاسکینسون درباره پتانسیل ADA، پاسخی به انتقادات بن آرمسترانگ، یک چهره تأثیرگذار در حوزه ارزهای دیجیتال می‌باشد. آرمسترانگ اخیراً در خصوص پویایی کاردانو در مقایسه با رقبایی مانند سولانا که از نظر تعامل کاربر و فعالیت بازار موفق‌تر به نظر می‌رسند، ابهاماتی را مطرح کرده‌است.

به علاوه حذف کاردانو از صندوق سرمایه‌گذاری دیجیتال گری‌اسکیل، موضوع چالش بر انگیز دیگری به این بحث‌ها افزوده‌است. این اقدام نشان‌دهنده تغییر احساسات سرمایه‌گذاران نسبت به ADA بوده و اهمیت تاثیر چگونگی عملکرد این ارز دیجیتال در بازار را برای جذب سرمایه‌گذاران برجسته می‌کند.( برای مشاهده اخبار روز ارزهای دیجیتال کلیک کنید )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02186034438

 آدرس : تهران ، خیابان کریمخان زند ، مابین خیابان عضدي جنوبی (آبان جنوبی) و نجات الهی (ویلا) ، کوچه شانس ، پلاك 4 ، واحد 7 ، طبقه 3