کاهش قیمت دلار و سکه

سیگنال کاهشی کره جنوبی به قیمت دلار و سکه

در بحبوهه اخبار تبادل زندانیان و آزادسازی بخشی از دارایی های بلوکه شده ایران در کره جنوبی، قیمت دلار در بازار ارز تهران رو به کاهش رفت. سکه نیز در پی کاهش نرخ دلار آزاد، امروز دوشنبه 30 مرداد ماه 1402 کمی عقب نشینی کرد.

6 میلیارد دلار دارایی متعلق به ایران

اما یکی از خبرهای مهم امروز در رسانه‌های کره جنوبی و ایران که در کاهش قیمت دلار و سکه تاثیر گزار بود ، آن بود که این کشور بخشی از دارایی‌های مسدودشده ایران در کره را هفته گذشته به بانک مرکزی سوئیس منتقل کرده تا تبدیل و به ایران منتقل شود. به گزارش رویترز، بانک مرکزی سوئیس بنا دارد که 6 میلیارد دلار دارایی متعلق به ایران را به دلار و سپس به یورو تبدیل کند. رویترز مدعی شد که بانک مرکزی سوئیس ظرف مدت 5 هفته آینده، روزانه حدود ۳۰۰ میلیارد وون (۲۲۳.۸۵ میلیون دلار) تا ۴۰۰ میلیارد وون را تبدیل خواهد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه نیز امروز در خلال نشست خبری خود اعلام کرد که بازه زمانی مشخص شده در ارتباط با توافق ایران و آمریکا در خصوص آزادسازی دارایی‌های ارزی بلوکه شده ایران و مساله تبادل زندانیان، تا سقف ۲ ماه درنظر گرفته شده است.

قیمت دلار و سکه

در شرایطی که معاملات دلار در بازار هرات با 48750 تومان و با کاهش تقریباً 250 تومانی نسبت به عصر دیروز آغاز شد، اما به تدریج و تا اواسط ظهر امروز، این نرخ به 48 هزار تومان نزدیک شد. اما در تهران نیز اوضاع تحت تاثیر سیگنال های رسیده از کره در خصوص آزادسازی بخشی از ارز بلوکه شده ایران در آن کشور، به همین ترتیب و کاهشی بود. به طوری که معاملات امروز دلار در بازار ارز تهران با قیمت 48650 تومان آغاز شده و در ظهر روز جاری به 48 هزار 500 تومان رسید که نسبت به دیروز حدود 300 تومان کاهش پیدا کرده است. این در حالی است که نرخ حواله درهم نسبت به روز گذشته تغییر چندانی نداشته و حوالی 13470 تومان قیمت خورد. گفتنی است که قیمت انواع ارز در مرکز مبادله ارز و طلای ایران و سایت کانون صرافان نیز امروز کاهشی بوده که در یورو این نوسان بیشتر است.

اما قیمت طلای 18 عیار نیز در بازار امروز دوشنبه 30 مرداد ماه افت داشته و تا اواسط ظهر، با کاهش 8 هزار تومانی به رقم 2 میلیون و 271 هزار و 500 تومان رسیده ‌است. قیمت سکه امامی نیز امروز با حدود 50 هزار تومان افت نسبت به روز گذشته، در قیمت حدودی 27 میلیون و 650 هزار تومان معامله شده و به فروش رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02186034438

 آدرس : تهران ، خیابان کریمخان زند ، مابین خیابان عضدي جنوبی (آبان جنوبی) و نجات الهی (ویلا) ، کوچه شانس ، پلاك 4 ، واحد 7 ، طبقه 3