ظهور نشانه‌های صعود برای بیت کوین

با رصد آمار رو به افزایش تعداد معاملاتی که ارزش آنها بیش از ۱۰۰,۰۰۰ دلار است، می‌توان به این نتیجه رسید که تقاضای سازمانی برای بیت‌ کوین (BTC) ، پادشاه ارزهای دیجیتال، در سال ۲۰۲۳ افزایش خوبی یافته و به سطح جدید و بالایی رسیده‌است. این افزایش در تقاضا احتمالاً به اخبار و هیجانات اخیر مرتبط با درخواست شرکت‌های بزرگ برای راه اندازی صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) اسپات بیت‌ کوین مرتبط است.

علاوه بر این، این افزایش محسوس در موجودی بیت‌ کوین در کیف ‌پول‌های آدرس‌های بزرگ نیز روی داده‌است؛ آدرس‌هایی که شامل حداقل ۱۰۰,۰۰۰ بیت‌کوین و بیش از ۱ میلیون بیت‌ کوین می‌شوند. لازم به ذکر است که این دارندگان بزرگ که به نهنگ‌ها نیز معروف‌اند، در دو هفته گذشته به جمع‌آوری بیت‌ کوین پرداخته‌اند. مساله‌ای که منجر به افزایش موجودی آنها گردیده‌است. افزایشی که آخرین بار در ماه می سال ۲۰۲۲ و پس از وقوع رویدادهایی همچون فروپاشی ترا لونا (Terra LUNA) و صرافی FTX رخ داده‌است.

 

ظهور نشانه‌های صعود برای بیت کوین

 

از سویی داده‌های بازار مشتقات، به ویژه نرخ سود باز بیت‌ کوین (OI) حاکی از آن است که فاندینگ ریت منفی در حال کاهش و تمایلات صعودی‌تر رو به افزایش است. با این حال، فعالان و تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که OI هنوز هم این قابلیت را داراست که تا قبل از رسیدن به بالاترین سطح خود در سال گذشته، رشد کند. این افزایش در تقاضا موجب شده تا تمایل فعالین بازار به هولد کردن یا نگهداری طولانی‌مدت بیت‌ کوین بالا برود؛ به طوری که این معیار به بالاترین مقدار خود از ابتدای سال ۲۰۲۳ رسیده‌است.

علاوه بر این، موجودی ماینرهای بیت‌ کوین نشان‌دهنده افزایش موجودی آنها و بیانگر اعتماد مجدد به ارزهای دیجیتال است. با این حال، جریان‌های خروجی ثبت‌شده از موجودی ماینرها نشان‌دهنده کسب سود در کوتاه‌مدت هستند.

به طور کلی، این معیارها همگی نشان می‌دهند که تقاضای بیت‌ کوین در حال افزایش تدریجی است و این وضعیت زمینه‌ای برای چشم‌انداز صعودی بلندمدت ایجاد کرده‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02186034438

 آدرس : تهران ، خیابان کریمخان زند ، مابین خیابان عضدي جنوبی (آبان جنوبی) و نجات الهی (ویلا) ، کوچه شانس ، پلاك 4 ، واحد 7 ، طبقه 3