گلدمن ساکس: احتمال توقف روند افزایش نرخ بهره وجود دارد!

در گزارشات اخیر گلدمن ساکس (Goldman Sachs)، بانک سرمایه‌گذاری چندملیتی، نشانه‌هایی از خوشبینی تحلیل‌گران نسبت به عدم افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه نوامبر سال جاری (آبان) وجود دارد.

گلدمن ساکس

.طبق گزارشات coingape، استراتژیست‌های گلدمن ساکس به چندین دلیل معتقدند که احتمالاً تاخیری در افزایش نرخ بهره رخ خواهد داد. آن‌‌ها تاکید دارند که پیش از اینکه فدرال رزرو بخواهد مجدداً نرخ بهره را افزایش دهد، باید منتظر ایجاد تعادل بیشتر در بازار کار باشد. مساله ای که احتمالاً بیانگر آن است که بانک مرکزی ایالات متحده ممکن است در انتظار داده‌های اشتغال قبل از تشدید سیاست پولی باشد.

لازم به ذکر است که تحلیل‌گران نسبت به داده‌های منتشره در خصوص تورم خوشبین بوده و معتقدند که بهبود داده‌های تورمی می‌تواند فشار برای افزایش فوری نرخ بهره را کاهش دهد. این استراتژیست‌ها همچنین با استناد به پیش بینی‌ها در خصوص کاهش رشد اقتصادی در سه ماهه چهارم، تاکید می‌کنند که این کاهش ممکن است موجب شود فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را فعلاً به تعویق بیندازد.

تمام این‌ پیش‌ بینی‌ها در حالی گفته شده‌است که تحیل‌گران گلدمن ساکس حتی به صورت خوشبینانه احتمال می‌دهند که بانک مرکزی ایالات متحده نرخ بهره را در صورت ادامه روند کاهشی تورم، به صورت تدریجی کاهش دهد.

برخی از سرمایه‌گذاران و نهادهای مالی بزرگ نیز از جمله J.P. Morgan Asset Management و Janus Henderson Investors، معتقدند که فدرال رزرو ممکن است چرخه افزایش نرخ بهره خود را به پایان رسانده باشد. مساله‌ای که می‌تواند فعالان بازارهای مالی را به پایان یکی از انقباضی‌ترین دوران‌های اقتصادی در چند دهه اخیر امیدوار کند.

به طور کلی بررسی احساسات بازار و معامله‌گران نشان ‌می‌دهد که فعالان بازار رمزارزها نیز انتظار تغییر نرخ بهره در نشست آتی فدرال رزرو در تاریخ ۲۰ سپتامبر (۲۹ شهریور) را ندارند. با توجه به ابزار FedWatch گروه CME، احتمال ثابت ماندن نرخ‌ها در نشست ۱ نوامبر (۱۰ آبان) تقریباً ۷۲ درصد است.

تمام این پیش بینی‌ها در حالی است که دسته‌ای از تحلیل‌گران و فعالان بازار ارزهای دیجیتال که تحرکات فدرال رزرو و سیاست‌های پولی سختگیرانه اخیر آن را به دقت زیر نظر گرفته‌اند، نظری متفاوت با تحلیل‌گران گلدمن ساکس دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02186034438

 آدرس : تهران ، خیابان کریمخان زند ، مابین خیابان عضدي جنوبی (آبان جنوبی) و نجات الهی (ویلا) ، کوچه شانس ، پلاك 4 ، واحد 7 ، طبقه 3