ربات هوش مصنوعی ایلان ماسک چگونه می‌تواند به کاربران رمزارز کمک کند؟

یک تحلیلگر حوزه دیفای با نام مستعار DeFiIgnas به تازگی اظهارات دقیق و به‌ روزی در خصوص هوش مصنوعی گروک (Grok) متعلق به ایلان ماسک ارائه کرده و به توانایی‌های آن برای کمک به تحقیقات در حوزه ارزهای دیجیتال اشاره کرده است. این در حالی است که این ابزار مجهز به هوش مصنوعی در یافتن ایردراپ‌های جدید، توضیح عملکردهای پیچیده پروتکل و حتی ساختن پست‌های خنده‌دار در رسانه‌های اجتماعی بر اساس پست‌های کاربران، مهارت نشان داده است.

DeFiIgnas نتایج آزمایش‌ها و بررسی های خود در خصوص گروک را با مخاطبان خود به اشتراک گذاشت و نقاط قوت و ضعف آن را تشریح کرد. گروک با موفقیت نقاط عطف اصلی نقشه راه استیبل کوین فرکس (FRAX) را ترسیم کرد و پتانسیل خود برای ارائه بینشی جامع در مورد پروژه‌های خاص را به نمایش گذاشت.

 

ربات هوش مصنوعی ایلان ماسک

 

همچنین گروک جنبه خلاقانه خود را با تولید یک اسکریپت استندآپ در رسانه‌های اجتماعی به نمایش گذاشت. این امر تطبیق‌پذیری هوش مصنوعی گروک را در تفسیر و تحلیل انواع مختلف اطلاعات در فضای رمزارزی نشان می‌دهد.

طبق تحقیقات صورت گرفته هوش مصنوعی گروک وارد حوزه پیش‌بینی قیمت نیز شده و نوسانات اخیر قیمت بیت‌کوین را تجزیه و تحلیل کرده است. این ربات، بازگشت احتمالی بیت کوین به بالاترین حد خود در سال ۲۰۲۴ را پیش‌بینی می‌کند.

با وجود این نقاط قوت، هوش مصنوعی گروک بدون محدودیت و نقاط ضعف هم نیست. DeFiIgnas نارضایتی خود را از ناتوانی این ابزار در شناسایی توکن‌های پرطرفدار ابراز کرد. این تحلیلگر همچنین به اشتباهاتی در خصوص شناسایی ایردراپ‌های بالقوه کریپتو توسط گروک پی برد؛ از جمله کمپین‌های صرافی‌های متمرکز که با ایردراپ‌های قبلی مقایسه نمی‌شوند. مثلاً گروک ایردراپ‌های آربیتروم (ARB) و اپتیمیسم (OP) را به عنوان توزیع‌های «بالقوه» فهرست کرد؛ در حالی که هر دو قبلاً انجام شده بودند. این اطلاعات نادرست بر چالش‌ها و نقص‌های موجود در ابزارهای تحقیقاتی رمزارزی مبتنی بر هوش مصنوعی تأکید می‌کند.

شایان ذکر است که چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو، با پیش‌بینی موج‌هایی از انتقادات و جنجال‌ها، چالش‌های بالقوه هوش مصنوعی گروک را ذکر کرد. هاسکینسون انتظار دارد که مسائلی مانند تهدیدهای دموکراسی، اطلاعات نادرست احتمالی و حتی درخواست برای ممنوعیت مدل خلاقانه هوش مصنوعی، بررسی شود. ( برای مشاهده اخبار روز ارز دیحیتال کلیک کنید )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02186034438

 آدرس : تهران ، خیابان کریمخان زند ، مابین خیابان عضدي جنوبی (آبان جنوبی) و نجات الهی (ویلا) ، کوچه شانس ، پلاك 4 ، واحد 7 ، طبقه 3