تسلا و SpaceX چقدر بیت‌کوین در اختیار دارند؟

به تازگی و در چند روز اخیر، پلتفرم تحلیلی آرکهام اینتلیجنس (Arkham Intelligence) طی گزارشی اعلام کرد که آدرس‌های کیف پول بیت‌کوین شرکت‌های تسلا و SpaceX که توسط ایلان ماسک رهبری می‌شوند را یافته‌است. به ادعای آرکهام، در حال حاضر این دو شرکت روی هم رفته بیش از ۱.۳ میلیارد دلار بیت‌کوین در اختیار دارند.

به گفته پلتفرم آرکهام، سابقه تراکنش‌های این کیف پول‌ها با گزارش‌های مالی هر دو شرکت تسلا و SpaceX مطابقت دارد. شرکت تسلا در ابتدای سال ۲۰۲۱ اعلام کرده‌بود که ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خریده‌است. در ادامه، تسلا در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۲۱ و سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۲ به ترتیب ۲۷۲ و ۹۳۶ میلیون دلار از دارایی‌های خود را به فروش رساند.

این در حالی است که بر اساس داده‌های این پلتفرم، کیف پول تسلا اکنون حدود ۱۱،۵۰۹ بیت کوین دارد که ۱،۷۸۹ واحد بیشتر از ۹،۷۲۰ بیت کوینی است که در آخرین گزارش درآمد خود گزارش کرده بود.

بر اساس توییت آرکهام، تسلا در بازه زمانی ۲۴ مارس تا ۱۲ می ۲۰۲۱ (۴ فروردین تا ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰) امکان فروش محصولات خود با بیت‌کوین را فراهم کرد. همین مساله موجب شد تا موجودی آدرس‌های کیف پول بیت‌کوین این شرکت نسبت به رقمی که قبلا در گزارش‌های مالی این شرکت اعلام شده‌بود، بالاتر باشد.

شرکت آرکهام طی ماه‌های گذشته آدرس‌های مرتبط با شرکت‌های مهمی از جمله صندوق‌های ETF اسپات بیت‌کوین را پیدا کرده‌است. پیش از این نیز آرکهام آدرس‌ کیف پول‌های شرکت مایکرواستراتژی و صرافی رابین‌هود را شناسایی کرده‌بود.

 

تسلا و SpaceX

 

اکنون و با توجه به داده‌های پلتفرم آرکهام اینتلیجنس، کاربران کریپتو این سوال را مطرح کرده‌اند که آیا تسلا و SpaceX باز هم به خرید بیت‌کوین ادامه خواهند داد یا خیر؟

شرکت تسلا در سال ۲۰۲۱ با سرمایه‌گذاری قابل توجه ۱.۵ میلیارد دلاری خود وارد دنیای کریپتوکارنسی شد. اگرچه از آن زمان تسلا برخی از کوین‌های خود را به فروش رسانده، اما بخش قابل توجهی از آنها همچنان توسط این شرکت خودروسازی نگهداری می‌شوند.

بر اساس داده‌های وب‌سایت bitcointreasuries، تسلا طی آخرین گزارش خود بیش از ۹۷۲۰ واحد بیت‌کوین در اختیار داشته که از این حیث، پس از شرکت‌های مایکرواستراتژی و ماراتن دیجیتال، در رتبه سوم برترین شرکت‌های سهامی عام هولدر بیت‌کوین قرار گرفته‌است.

 

شرکت‌های هولدر بیت کوین

 

بر اساس گزارش‌های مالی اخیر تسلا، پس از دو فروشی که در این متن به آن اشاره شد، هیچ تغییری در ذخایر بیت‌کوین این شرکت رخ نداده‌است. همچنین در آخرین گزارش درآمد این شرکت که در ماه ژانویه منتشر شد، هیچ اشاره‌ای به بیت‌کوین نشده است.

اکنون و با توجه به داده‌های پلتفرم آرکهام اینتلیجنس، کاربران کریپتو این سوال را مطرح کرده‌اند که آیا تسلا خرید مجدد بیت‌کوین را آغاز کرده یا اینکه تغییر اخیر در ارقام صرفاً به دلیل یک خطای حسابداری بوده است.

با توجه به اینکه SpaceX یک شرکت خصوصی است، میزان ذخایر بیت‌کوین این شرکت کاملا مشخص نیست. گفتنی است گزارش‌ها حاکی از این است که موجودی بیت‌کوین شرکت SpaceX بین سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ به میزان ۳۷۳ میلیون دلار تغییر کرده و این شرکت بخشی از کوین‌های خود را به فروش رسانده‌است.( برای مشاهده اخبار روز ارزهای دیجیتال کلیک کنید )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02186034438

 آدرس : تهران ، خیابان کریمخان زند ، مابین خیابان عضدي جنوبی (آبان جنوبی) و نجات الهی (ویلا) ، کوچه شانس ، پلاك 4 ، واحد 7 ، طبقه 3