نهنگ‌ها از ابتدای سال 2024 چه میزان بیت‌کوین انباشت کردند؟

بر اساس داده‌های پلتفرمSantiment ، آدرس‌های بیت‌کوین که بین ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ بیت‌کوین دارند، نقش قابل‌توجهی در افزایش قابل توجه قیمت این رمزارز در چند هفته گذشته داشته‌اند.

در اغلب گزارش‌ها، افزایش اخیر قیمت تا نزدیکی سطح ۵3۰۰۰ دلار بیشتر به تقاضای سازمانی نسبت داده می‌شود. با این حال، گزارش‌های جدید منتشر شده حاکی از آن هستند که در سال ۲۰۲۴، نهنگ‌هایی که ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ بیت‌کوین در اختیار دارند، ۱۲.۸۵ میلیارد دلار و نهنگ‌های دارنده ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ بیت‌کوین، در همان بازه زمانی ۷.۸۹ میلیارد دلار از این رمز ارز انباشت کرده‌اند.

با توجه به نقش چشمگیر نهنگ‌ها در رشد اخیر قیمت بیت‌کوین، اگر آن‌ها به همین شکل به انباشت این رمز ارز ادامه دهند و همچنان تقاضا برای ETF های این رمز ارز نیز بالا باشد، قیمت می‌تواند بالاتر از سطح ۵3۰0۰ دلار برود و حتی ۵۵۰۰۰ دلار را نیز ببیند.

 

بیت‌کوین

 

علی‌رغم افزایش علاقه نهنگ‌ها، مشارکت خرده فروشان در رشد اخیر قیمت بیت‌کوین کم بوده‌است. براساس داده‌های Glassnode که علی مارتینز به اشتراک گذاشته، تعداد آدرس‌های جدید این رمز ارز کاهش یافته‌است.

در زمان نگارش این خبر، قیمت بیت‌کوین 52433 دلار است و به نظر می‌رسد مقاومت‌هایی در محدوده سطح ۵۲۰۰۰ دلاری وجود دارد. اگر این رمز ارز در همین محدوده باقی بماند، احتمال شکست این مقاومت وجود دارد.

شاخص قدرت نسبی (RSI) ۵۹.۶۸ است و کاهش آن می‌تواند نشانه خسته شدن خریداران باشد. اگر این شاخص همچنان کاهش یابد، ممکن است قیمت به زیر ۵۱۰۰۰ دلار رفته و تا ۴۹۹۴۱ دلار نیز سقوط کند.

گفتنی است وضعیت شاخص جریان پول (CMK) در زمان نگارش این خبر، نشان‌ از کند شدن انباشت دارد و این می‌تواند این سیگنال را مخابره کند که بیت‌کوین به زودی افزایش قیمت قابل توجهی نخواهد داشت.( برای مشاهده اخبار روز ارزهای دیجیتال کلیک کنید )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02186034438

 آدرس : تهران ، خیابان کریمخان زند ، مابین خیابان عضدي جنوبی (آبان جنوبی) و نجات الهی (ویلا) ، کوچه شانس ، پلاك 4 ، واحد 7 ، طبقه 3