افزایش احتمال تأیید ETF های اسپات بیت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کوین

شرکت فیدلیتی (Fidelity) در ۷ دسامبر سال 2023 (۱۶ آذر1402) طی جلسه‌ای با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) و با حضور نمایندگان بورس شیکاگو در رابطه با صندوق قابل معامله در بورس (ETF) بیت‌کوین پیشنهادی این شرکت به بحث و گفت ‌و گو پرداخت و جنبه‌های عملیاتی صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین وایز اورجین (Wise Origin Bitcoin Trust) را به تفصیل با کارمندان این آژانس در میان گذاشت.

نماد ETF اسپات بیت کوین شرکت ون‌اک (VanEck) نیز در روزهای گذشته منتشر شده و خلاقیت موجود در آن توجه فعالان بازار ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده است. این اخبار و رویدادها حکایت از آن دارد که تایید ETFها بیش از گذشته محتمل به نظر می‌رسد.

همچنین فیدلیتی روند کاری ETF بیت کوین (Bitcoin ETF Workflows) خود را در ارتباط با مدل‌های بازخرید و روش بازخرید غیرنقدی (In Kind Creation) تشریح کرده و بر اجازه ایجاد و بازخرید فیزیکی برای افزایش کارایی معاملات و قیمت‌گذاری بازار ثانویه تأکید زیادی داشته‌است. این در حالی است که همراه با درخواست‌های مشابه از بلک‌راک (BlackRock) و برخی دیگر از شرکت‌ها، فیدلیتی نیز درخواستی را برای ETF بیت کوین در ماه ژوئن ارائه کرده بود.

 

EFT

 

فیدلیتی در این جلسه اعلام کرد :

آربیتراژ و استراتژی‌های هج کردن با استفاده از روش بازخرید غیرنقدی کارآمدتر می‌شوند. شرکت‌های مارکت میکر ETF که خودشان فرآیند بازخرید را انجام می‌دهند، می‌توانند به عنوان شرکای مجاز (Agency AP) مارکت میکرهایی عمل کنند که خودشان فرآیند بازخرید را انجام نمی‌دهند. استفاده از روش بازخرید غیرنقدی برای افزایش کارایی معاملات و قیمت‌گذاری بازار ثانویه اهمیت زیادی دارد.

گفتنی است علی‌رغم رد درخواست قبلی فیدلیتی برای ETF در سال ۲۰۲۲، جلسات اخیر بین SEC و متقاضیان ETFهای بیت کوین اکنون در مراحل پیشرفته‌ای است که بیشتر با «جزئیات فنی و کلیدی» این درخواست‌ها مرتبط است. همچنین حدس و گمان‌هایی پیرامون جدول زمانی تأیید ETF های بیت کوین وجود دارد. تحلیلگران صنعت رمزارزها معتقدند که احتمالاً همه ETF‌ های بیت ‌کوین در محدوده تاریخی ۱۰ ژانویه تأیید می‌شوند.( برای مشاهده اخبار روز ارز دیجیتال کلیک کنید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02186034438

 آدرس : تهران ، خیابان کریمخان زند ، مابین خیابان عضدي جنوبی (آبان جنوبی) و نجات الهی (ویلا) ، کوچه شانس ، پلاك 4 ، واحد 7 ، طبقه 3