معرفی روش‌های برتر ترید ارزهای دیجیتال (قسمت اول)

در چند سال اخیر بازار رمزارزها در میان طیف وسیعی از افراد در جامعه جهانی با محبوبیت قابل توجهی روبرو گشته است. همین موضوع سبب گردیده تا فعالان این بازار پرپتانسیل به دنبال شناخت بهترین و موثرترین روش‌ها و استراتژی‌های معاملاتی ترید جهت کسب درآمد و بازدهی بالا در بازار ارزهای دیجیتال باشند.

با توجه به اهمیت این موضوع، ما بر آن شدیم تا در این مقاله به معرفی روش‌های برتر ترید رمزارزها که فعالان و تحلیلگران حرفه‌ای و شناخته شده این بازار از آن‌ها استفاده می‌کنند، بپردازیم. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا مسیر تبدیل شدن به یک تریدر حرفه‌ای رمزارزها برای شما هموارتر گردد.

 

 اسکالپینگ ترید

 

1) اسکالپینگ

اگر از فعالان بازار ارزهای دیجیتال باشید، احتمالاً واژه اسکالپینگ (Scalping) زیاد به گوشتان خورده‌است. این روش که اصطلاحاً از آن به عنوان راهی برای نوسان‌گیری در بازار‌های مالی نیز تعبیر می‌شود، می‌تواند استراتژی خوب حرفه‌ای و سودآوری برای ترید در بازار رمزارزها باشد.

در حقیقت در استراتژی اسکالپینپگ، معامله‌گران و فعالان بازار ارزهای دیجیتال از نوسانات لحظه‌ای بازارهای مالی سود می‌گیرند. بنا به اظهارات کارشناسان حرفه‌ای بازارهای مالی از جمله بازار رمزارزها، چنانچه شما به عنوان یک فعال بازار رمزارزها بتوانید این استراتژی را به درستی و دقیق پیاده‌سازی کنید، سودهای قابل توجهی را در بازار ارزهای دیجیتال به دست خواهید آورد.

اما استراتژی اسکالپینگ چیست؟ در حقیقت در این روش شما با شناسایی و پیش‌بینی نوسانات قیمت، معامله‌ای را باز کرده و پس از دریافت میزان مشخصی سود از پوزیشن معاملاتی خود خارج می‌شوید.

با وجود آنکه در این استراتژی سود دریافتی از هر معامله ناچیز است، اما چون تعداد زیادی از پوزیشن‌های معاملاتی در طول یک روز بسته می‌شوند، مجموع سود حاصل شده شما قابل توجه خواهد بود. گفتنی است که در این استراتژی تعداد معاملات اهمیت بالایی دارد و حداکثر زمانی که برای یک معامله صرف می‌شود، بیشتر از یک ساعت نیست.

خوب است بدانید که یکی از ویژگی‌های اصلی استراتژی اسکالپینگ تایم فریم‎‌های معاملاتی بسیار کوتاه این روش حتی در عرض چند ثانیه است. بدین ترتیب چنانچه تحلیل شما از شرایط بازار اشتباه باشد، میزان ضرر معاملاتی شما نیز ناچیز بوده و می‌توانید به سرعت از بازار خارج گردید.

 

 

2) معاملات معکوس

معاملات معکوس یا همان Reverse trading، به عنوان یکی از استراتژی‌های سودآور و شناخته شده در بازار ارزهای دیجیتال به حساب می‌آید. برای نمونه تصور کنید که عوامل مختلف دست به دست هم دادند تا روند قیمت بیت کوین طی یک بازه‌ی زمانی، صعودی باشد. در اینجا تریدرها در استراتژی معاملات معکوس با استفاده از ابزارهای تحلیلی روند را نزولی پیش‌بینی کرده و به سرعت وارد معامله می‌شوند.

در حقیقت معامله‌گران در این استراتژی با توجه به سطوح حمایت و مقاومت وارد معامله می‌شوند. به طور کلی وقتی قیمت نزدیک به سطوح حمایت باشد، احتمال رشد قیمت وجود دارد.

از سوی دیگر وقتی که ارزی با قیمتی نزدیک به سطوح مقاومت معامله گردد، روند قیمت نزولی پیش‌بینی می‌گردد.

البته لازم است که این نکته را هم بدانید که در صورت پیش‌بینی اشتباه روند، ضرر چشمگیری را متحمل خواهید شد. بدین ترتیب به کارگیری استراتژی معاملات معکوس برای افراد با تجربه‌ و حرفه‌ای مناسب است.

 

 مومنتوم ترید

 

۳) مومنتوم

مومنتوم تریدینگ (Momentum trading) یکی از استراتژی‌های کاربردی ترید در بازار رمزارزها می‌باشد. به طور کلی در استراتژی مومنتوم افرادی که سوار بر موج نوسانات قیمت هستند، بازدهی خوبی کسب خواهند کرد.

لازم به ذکر است که کارشناسان، استراتژی مومنتوم را یک روش‌ پر ریسک معاملاتی می‌دانند. زیرا در هر لحظه امکان تغییر روند قیمت و رخ دادن ضررهای قابل توجه وجود دارد.

حجم معاملات یکی از مهم‌ترین فاکتورهای موثر در استراتژی مومنتوم است. بدین صورت که تریدرهای سوار بر موج نوسانات قیمت صبر می‌کنند تا با رسیدن حجم معاملات به یک میزان مشخص از بازار خارج شوند.

از آنجا که تحلیل درست و حرفه‌ای روند قیمت و بازار کار افراد حرفه‌ای است، تشخیص زمان درست خروج از معاملات برای فعالینی که تجربه‌ی چندانی در بازار ندارند، سخت خواهد بود.

 

 

۴) فیدینگ

فیدینگ (Fading trading) یک از استراتژی‌های پرریسک ترید است که توسط فعالان حرفه‌ای بازار رمزارزها مورد استفاده قرار می‌گیرد. تریدرها در این استراتژی روند معکوس قیمت را شناسایی و پیش‌بینی می‌کنند.

داشتن تخصص کافی در زمینه تحلیل و پیش‌بینی درست روند قیمت، سودهای چشمگیری را برای فعالان حرفه‌ای بازار به همراه خواهد داشت. اما استفاده از این استراتژی پرسود بدون آگاهی و دانش کافی می‌تواند موجب ضررهای غیر قابل جبرانی برای فعالان بازار ارزهای دیجیتال گردد.

فیدینگ بیشتر در بازارهای پر نوسان و پر ریسک مانند ارزهای دیجیتال به کار گرفته‌ می‌شود. توجه به اخبار و دیدگاه‌ افراد مطرح و تاثیرگذار بازار، تحلیل روند قیمت را در روش فیدینگ آسان‌تر می‌کنند.

 

ترید نوسان‌گیری روزانه

 

۵) نوسان‌گیری روزانه

ماهیت پر نوسان و پر ریسک بازار رمزارزها، روزانه فرصت‌های معاملاتی سودآور متعددی را برای فعالان بازار ارزهای دیجیتال فراهم می‌کند. هنگامی که نوسانات بازار افزایش پیدا می‌کند، هر لحظه امکان دارد روند صعودی یا نزولی قیمت رخ دهد.

بدین‌ترتیب شما می‌توانید با تحلیل حرفه‌ای و شناسایی تغییرات روزانه روند قیمت و بستن چندین پوزیشن معاملاتی در تایم فریم‌های کوتاه از نوسانات بازار رمزارزها سود خوبی به دست آورید.

به عبارتی شما در این استراتژی، روند صعودی یا نزولی قیمت را پس از نوسانات پیش‌بینی نمی‌کنید، بلکه در هنگام نوسانات بالا وارد معامله می‌شوید.(  برای مشاهده مقالات آموزشی بیشتر کلیک کنید )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02186034438

 آدرس : تهران ، خیابان کریمخان زند ، مابین خیابان عضدي جنوبی (آبان جنوبی) و نجات الهی (ویلا) ، کوچه شانس ، پلاك 4 ، واحد 7 ، طبقه 3