اولین ماموریت فضایی با بودجه ارز دیجیتال

پرتاب ماهواره DOGE-1، که به طور کامل با بودجه ارز دیجیتال تأمین می‌شود، به عنوان اولین مأموریت فضایی و نقطه عطف تاریخی برای صنعت ارزهای دیجیتال در نظر گرفته می‌شود.

با تامین مالی بخشی از بودجه مأموریت DOGE-1 توسط Dogecoin ، پس از کسب تأییدیه نظارتی کلیدی از اداره ملی ارتباطات و اطلاعات (NTIA) ماهواره به پرتاب نزدیک‌تر می‌شود.

کسب این مجوز قدم مهمی در جهت دریافت مجوز نهایی از کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) است که به طور خاص به ارتباطات X-Band و S-Band برای ماهواره می‌پردازد و نقطه عطف مهمی برای این مأموریت است.

پروژه ماهواره‌ای DOGE-1 توسط شرکت فناوری فضایی جئومتریک انرژی کورپوریشن (Geometric Energy Corporation) در حال توسعه است. این ماهواره قرار است با موشک فالکون 9 اسپیس ایکس پرتاب شود.

ماهواره DOGE-1 دارای صفحه نمایش مینیاتوری است که تبلیغات، تصاویر و لوگوها را نمایش می‌دهد. این تصاویر بصری به عنوان بخشی از قابلیت‌های منحصربه‌فرد ماهواره است که به زمین ارسال خواهد شد.  قابل ذکر است، بودجه کل پرتاب ماهواره DOGE-1 با توکن‌های DOGE است و این اولین پرتاب ماهواره‌ای است که هزینه استفاده از این ارز دیجیتال به طور کامل پرداخت می‌شود.

پرتاب DOGE-1 در ابتدا توسط ایلان ماسک، بنیانگذار SpaceX در سال 2021 به عنوان بخشی از همکاری مشترک بین Intuitive Machines و ناسا در برنامه فضایی ایالات متحده اعلام شد. با این حال، پرتاب با چندین تعویق روبرو شده است، که ابتدا برای سال 2022 تعیین شده بود و اکنون برای ژانویه 2024 هدف گذاری شده است.

پرتاب DOGE-1 یکی از دو مأموریت مرتبط با دوج‌کوین است که برای ماه‌های آینده برنامه‌ریزی شده است. علاوه بر ماموریت ماهواره‌ای، توسعه دهندگان Dogecoin یک توکن فیزیکی DOGE را برنامه‌ریزی کرده‌اند تا بخشی از یک ماموریت محموله فضایی توسط شرکت آستروبوتیک (Astrobotic) مستقر در پیتسبورگ باشد.

این ماموریت که برای 23 دسامبر برنامه ریزی شده است، 21 محموله را از نهادهای مختلف از جمله ناسا حمل خواهد کرد.

تاثیر جامعه Dogecoin فراتر از تلاش‌های فضایی است. اخیراً، شهردار ساکورا سیتی با اهدای یک مجسمه برنزی، سخاوت جامعه دوج کوین را تصدیق کرد و آن را به یک جاذبه گردشگری بزرگ تبدیل کرد و چهره آن را ارتقا داد.

از حمایت مالی از یک راننده NASCAR گرفته تا جمع‌آوری سرمایه برای پروژه‌های آب پاک در کشورهای در حال توسعه، از جمله فعالیت‌هایی هستند که قدرت این ارز دیجیتال را برای ایجاد تأثیرات مثبت و بشر دوستانه در دنیای واقعی نشان می‌دهند.( برای مشاهده اخبار روز ارز دیجیتال کلیک کنید )

 

اولین ماموریت فضایی با بودجه ارز دیجیتال

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02186034438

 آدرس : تهران ، خیابان کریمخان زند ، مابین خیابان عضدي جنوبی (آبان جنوبی) و نجات الهی (ویلا) ، کوچه شانس ، پلاك 4 ، واحد 7 ، طبقه 3