مهمترین وقایع روز بازارهای مالی

 

 

در هفته گذشته نهنگ‌ها میلیون‌ها دلار دوج‌کوین جابه‌جا کردند

به گزارش Whale Alert، نهنگ‌ها در ۱۱ دی‌ ماه  ۵۶.۹ میلیون دوج به ارزش ۵.۰۷۹ میلیون دلار به کوین‌بیس انتقال دادند. سپس در ۱۳ دی‌ماه ۸۲ میلیون دوج به ارزش ۶.۷۴ میلیون دلار به رابین‌هود منتقل کردند.
در دو روز گذشته نیز انتقال و جابه‌جایی صدها میلیون دوج ادامه داشته است.

 

 

نهنگ مرموز ۴۸ میلیون دلار اتریوم خرید

به گزارش SpotOnChain، «نهنگ 0x931» یک خرید عظیم ۴۸ میلیون دلاری انجام داد. این نهنگ مرموز از استیبل کوین‌های USDT و USDC برای به دست آوردن ۲۱۱۹۲ اتریوم با قیمت متوسط ۲۲۶۵ دلار استفاده کرد.
نهنگ مرموز در هنگام خرید چیزی حدود ۱۴۲ میلیون دلار یا ۷۹۵۰۰ اتریوم در کیف پول خود داشته که در ابتدای سال ۲۰۲۳ با قیمت ۱۷۳۰ دلاری خریداری کرده بود.

 

 

احتمال توکن‌سوزی تریلیونی شیبا اینو

تیم توسعه‌دهنده شیبا اینو (SHIB) اعلام کرده که قصد دارد ۹.۲۵ تریلیون توکن SHIB را در این ماه بسوزاند.
این عمل تغییر قابل‌توجه در استراتژی رمزارزها را نشان می‌دهد و هدف آن، کاهش چشمگیر عرضه، افزایش قیمت و یکپارچه‌سازی جامعه در جهت رشد اکوسیستم این میم‌کوین است.

 

 

نهنگ‌های بیت‌کوین ۴۳۷۷ بیت کوین را از کراکن جابه‌جا کردند

روز شنبه تعداد قابل‌توجه ۴۳۷۷ واحد بیت‌کوین توسط نهنگ‌ها از صرافی متمرکز (CEX) کراکن (Kraken) به کیف پول‌های ناشناخته، انتقال یافت.
داده‌ها نشان می‌دهند که در مجموع هشت تراکنش مهم به انتقال بیت‌‌کوین‌ها در ۲۴ ساعت گذشته نسبت داده شده است.

 

 

بانک‌های مرکزی کشورها با خرید طلا در سال ۲۰۲۳ رکورد زدند

بانک‌های مرکزی با خرید ۳۷۴.۱ تن طلا در سال  ۲۰۲۳ رکورد زدند. خریدهای اخیر طلا بخشی از یک حرکت گسترده‌تر برای تنوع بخشیدن به دارایی‌های اقتصادی و کاهش اتکا به دلار است.
روسیه و چین این روند را رهبری می‌کنند و طلا را به عنوان پوششی در برابر بی ثباتی دلار در سیاست‌های اقتصادی خود ادغام می‌کنند.( برای مشاهده بیشتر مطالب آکادمی حقیقی کلیک کنید )

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02186034438

 آدرس : تهران ، خیابان کریمخان زند ، مابین خیابان عضدي جنوبی (آبان جنوبی) و نجات الهی (ویلا) ، کوچه شانس ، پلاك 4 ، واحد 7 ، طبقه 3