5 مورد از بهترین ارزهای دیجیتال برای استیکینگ در سال 2024

دنیای نوظهور ارزهای دیجیتال به سرعت به سوی تکامل پیش رفته و موجب کسب درآمد و بهبود امور مالی افراد شده‌است. محبوبیت رمزارزها به گونه‌ای افزایش یافته که بخش قابل توجهی از افراد در جوامع مختلف به سرمایه‌گذاری در بازار کریپتو کارنسی و کسب درآمد از آن علاقه‌مند هستند.

برخی فعالان این بازار اقدام به هولد کردن و سرمایه‌گذاری در این بازار کرده‌اند. این روش که به عنوان ساده‌ترین راه برای کسب سود از بازار رمزارزها نیز شناخته می‌شود، شامل خرید و نگهداری ارزهای دیجیتال برای مدتی معین و سپس فروش آنها همزمان با افزایش قیمت آن ارز است. برخی افراد نیز که ریسک پذیرتر بوده و به انواع روش‌های تحلیل در این بازار نیز مسلط هستند، از روش‌های پیشرفته‌تری همچون تریدینگ به منظور کسب درآمد از این بازار پتانسیل استفاده می‌کنند.

اما حوزه ارزهای دیجیتال و روش‌های کسب درآمد از آن به این روش‌ها محدود نمی‌شود. یکی از بهترین روش‌های کسب درآمد از دنیای ارزهای دیجیتال، استیکینگ یا همان سهام‌گذاری است.

استیک کردن دارایی‌های کریپتویی ممکن است فرآیندی تازه و کمی پیچیده به نظر آید، اما در واقعیت استیکینگ بسیار ساده‌تر از فرآیندهایی همچون تریدینگ یا ماینینگ برای کسب درآمد است. استیک کردن رمزارزها می‌تواند با روش‌های گوناگون، با استفاده از شبکه‌های گوناگون و برای اهداف گوناگون انجام گیرد. با این حال، همه توکن‌هایی که قابلیت استیک شدن دارند، قادرند که برای هولدرهای خود، بسته به میزان سرمایه، درآمد غیرفعال (Passive income) ایجاد کنند.

با استفاده از صرافی‌های متمرکز یا پلتفرم‌های استیکینگ، سرمایه‌گذاران به‌راحتی می‌توانند به درآمد بیشتر برسند. اما سوال مهم آن است که بهترین ارزهای دیجیتال برای استیکینگ کدام هستند؟ کدام رمزارزها سود استیکینگ بیشتری به همراه خواهند داشت؟

از این رو در این مقاله با فرآیند استیکینگ بیشتر آشنا شده و بهترین رمزارزها برای استیکینگ در سال ۲۰۲۴ را مورد بررسی قرار خواهیم‌داد.

 

استیکینگ

 

مفهوم استیکینگ چیست؟

در یک تعریف ابتدایی و ساده، استیکینگ ارزهای دیجیتال فرآیندی شبیه به باز کردن یک حساب پس انداز در بانک و کسب سود از آن است. در واقع در سهام‌گذاری، همچون حساب پس انداز بانک، دارایی فرد برای مدت مشخصی قفل شده و امکان برداشت اصل آن وجود ندارد. اما در انتها، پاداشی از جنس همان دارایی استیک شده به دست آمده و اصل دارایی نیز آزاد می‌گردد.

استیکینگ ارزهای دیجیتال اهدافی بیش از کسب سود دارد. به طور کلی استیکینگ ارز دیجیتال به معنای نگهداری رمز ارز مورد نظر در یک کیف پول یا پلتفرم مخصوص با هدف کسب درآمد همزمان با تأمین امنیت و بهبود عملکرد شبکه بلاکچین است.

زمانی که دارایی‌های رمزنگاری‌ شده در یک شبکه بلاکچین استیک (Stake) یا به نوعی سهام‌گذاری می‌شوند، بخشی از عملیات‌های آن شبکه به کاربران واگذار می‌شود که این امر به پیشبرد امور کمک می‌کند. سهام‌گذاران در ازای این کار پاداش معینی دریافت می‌کنند. این پاداش معمولاً به صورت ارز دیجیتالی مشابه با ارزی که سرمایه‌گذاری شده، به سرمایه‌گذاران پرداخت می‌شود.

گفتنی است که میزان پاداش دریافتی از فرآیند استیکینگ، به عوامل مختلفی همچون تعداد و نوع رمزارزهای استیک شده، مدت زمان استیکینگ و قوانین و شرایط شبکه بستگی دارد.

در بلاکچین‌های مبتنی بر مکانیزم اجماع اثبات سهام (PoS)، کاربرانی که دارایی‌های خود را در شبکه استیک می‌کنند، شانس بیشتری برای انتخاب شدن به یک اعتبارسنج یا ولیدیتور (Validator) دارند و می‌توانند در امر اعتبارسنجی تراکنش‌های جدید و افزودن بلاک‌های جدید به بلاکچین نقش داشته‌باشند.

 

معیارهای انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای استیکینگ

از آنجا که استیکینگ ارزهای دیجیتال ممکن است با ریسک‌های مالی و امنیتی همراه باشد، هنگام انتخاب ارز دیجیتال مناسب برای استیکینگ، لازم است چندین معیار را در نظر بگیرید.

پاداش استیکینگ

ارزهای دیجیتالی که استیک کردن آن‌ها برای شما پاداش مناسبی در قالب همان ارز دیجیتال به همراه می‌آورد، جذاب‌تر بوده و برای سرمایه‌گذاری مناسب‌تر هستند. بنابراین پیش از فرآیند استیکینگ بهتر است به نرخ بهره استیکینگ،‌ ثبات کلی، پتانسیل ارز برای رشد بلندمدت و پاداشی که در ازای آن دریافت می‌کنید، توجه کنید.

شبکه پایدار و امن

ارزهای دیجیتالی با شبکه‌های پایدار و امن، انتخاب بهتر و مناسب‌تری برای استیکینگ هستند.

شرایط استیکینگ

شرایط و قوانین استیکینگ رمز ارز مورد نظر خود را بررسی کرده و مطمعن شوید که مقدار حداقلی استیکینگ و محدودیت‌های مرتبط با آن برای شما ریسکی ایجاد نخواهند کرد.

تاریخچه و پشتوانه

تحقیق در خصوص پشتوانه ارزهای دیجیتال مورد نظر برای انتخاب بهترین رمز ارز برای استیک کردن حائر اهمیت است. رمز ارزهای با پشتوانه‌های معتبر و توسعه‌دهندگان فعال، پایدارتر و مناسب‌تر هستند.

تنوع

به عنوان یک سرمایه‌گذار، بهتر است ارزهای دیجیتال متنوعی را برای استیکینگ در نظر بگیرید تا ریسک را کاهش دهید.

بهترین ارزهای دیجیتال برای استیکینگ در سال2024

از آنجا که بسیاری از شبکه‌های بلاکچینی از الگوریتم اثبات سهام استفاده می‌کنند، ارزهای دیجیتال متعددی برای استیکینگ وجود دارند. با وجود آنکه بهترین ارزهای دیجیتال برای سهام‌گذاری ممکن است به عوامل مختلفی همچون اولویت‌های افراد و میزان ریسک‌پذیری آن‌ها بستگی داشته‌باشد، در ادامه این مقاله سعی کردیم تا بهترین ارز های دیجیتال برای استیک کردن در سال ۲۰۲۴ را به شما معرفی کرده و به میزان بازگشت سود تقریبی هر‌کدام اشاره کنیم.

 

اتریوم

 

اتریوم

به دلیل پشتیبانی از قراردادهای هوشمند، اکنون هزاران توکن فعال در شبکه اتریوم از امنیت و امکانات بی‌نظیر این شبکه بلاکچینی بهره می‌برند. اما نکته مهم آن است که مدتی است امکان استیکینگ اتریوم برای کاربران این رمز ارز پرطرفدار به وجود آمده‌است.

اتریوم را می‌توان به طور مستقل یا با ساختار واسطه مانند کیف پول ارز دیجیتال، صرافی‌ها یا استخرها استیکینگ کرد. برای تبدیل شدن به اعتبارسنج شبکه باید حداقل ۳۲ واحد اتر در شبکه اتریوم سهام‌گذاری شود.

در حال حاضر نرخ سود استیکینگ اتریوم حدود ۲.۷۶ درصد است که البته همواره در حال تغییر است.

 

کاردانو

 

کاردانو

کاردانو به دلایل متعدد از جمله نوآوری‌های به وجود آورده، یکی از بهترین ارزها برای استیکینگ یا همان سهام‌گذاری به حساب می‌آید. چندین روش برای استیکینگ کاردانو (ADA) وجود دارد. برای مثال فرد می‌تواند خود اعتبارسنج شبکه شود یا یک فرد دیگر را به عنوان اعتبارسنج شبکه انتخاب کرده و سود استیکینگ را با انتخاب‌کنندگان خود تقسیم کند. نرخ استیکینگ تخمینی فعلی کاردانو بین 1.2 تا 1.3 درصد است.

 

فانتوم

 

فانتوم

شبکه فانتوم به کاربرانی متکی است که توکن‌های FTM خود را برای امر اعتبارسنجی روی شبکه قفل می‌کنند. نرخ استیکینگ فعلی فانتوم تقریباً بین 1.58 تا 1.98 درصد است.

 

سولانا

 

سولانا

سازوکار شبکه سولانا به گونه‌ای طراحی شده که می‌توان با سهام‌گذاری این رمزارز در امور شبکه مشارکت داشت. این رمز ارز یکی از بهترین ارزها برای استیکینگ محسوب می‌شود. نرخ استیکینگ تخمینی فعلی سولانا بین 5 تا 7 درصد است.

 

کازماس

 

کازماس

اتم (ATOM) ، ارز دیجیتال بلاکچین کازماس است که از محبوبیت قابل توجهی در میان معامله‌گران برخوردار است. کازماس یک شبکه بلاکچین اثبات سهام (PoS) بوده و سهام‌گذاری ارز اتم در این شبکه برای کاربران امکان‌پذیر می‌باشد.

نرخ استیکینگ فعلی اتم، تقریباً بین 13.7 تا 14 درصد است که یکی از بهترین ارزها برای استیک با بالاترین سود به حساب می‌آید.( برای مشاهده بیشتر مقالات آموزشی کلیک کنید )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02186034438

 آدرس : تهران ، خیابان کریمخان زند ، مابین خیابان عضدي جنوبی (آبان جنوبی) و نجات الهی (ویلا) ، کوچه شانس ، پلاك 4 ، واحد 7 ، طبقه 3