پیش‌بینی تحلیلگران در خصوص سیاست‌های فدرال رزرو در قبال نرخ بهره

برخی از تحلیلگران معتقدند که فدرال رزرو آمریکا در آخرین نشست سیاست پولی خود در سال ۲۰۲۳، سیگنال‌های کاهش احتمالی نرخ بهره در سال ۲۰۲۴ را به بازارهای مالی مخابره کرده‌است.

به گزارشbitcoinsistemi ، فدرال رزرو ممکن است در سال ۲۰۲۴ نرخ بهره را ۲۰۰ واحد پایه کاهش دهد. گفتنی است واحد یا نقطه پایه یک معیار استاندارد برای نرخ بهره بوده و هر یک نقطه پایه با یک صدم درصد برابری می‌کند.

بدین‌ترتیب احتمالاً بانک مرکزی روند کاهش احتمالی 2 درصدی نرخ بهره را از اوایل ماه مارس ۲۰۲۴ (اسفند ۱۴۰۲) آغاز کند. با این حال، بسیاری از ناظران ماه مارس را برای شروع این رویداد زود می‌دانند.

کالین سیزینسکی (Colin Cieszynski) مدیر پورتفولیو و استراتژیست ارشد بازار در SIA Wealth Management می‌گوید:

چنانچه فدرال رزرو در ماه مارس نرخ بهره را کاهش دهد، حاکی از آن است که اقتصاد ایالات متحده آمریکا به سمت رکود می‌رود. این پیامی نیست که آن‌ها می‌خواهند ارسال کنند.

 

سیاست‌های فدرال رزرو

 

در حالی که فعالان بازارهای مالی پیش بینی می‌کنند که فدرال رزرو در سال آینده نرخ بهره را به میزان محسوسی کاهش می‌دهد، همزمان آن‌ها معتقدند که فعالیت‌های اقتصادی احتمالاً باثبات‌ بیشتری همراه خواهد بود.

سامیر سامانا (Sameer Samana) استراتژیست ارشد بازار جهانی درWells Fargo، درباره چشم انداز سال ۲۰۲۴ گفت:

یا این فرود نرم (افزایش تدریجی نرخ بهره) دوباره شتاب خواهد گرفت و ما با تورم مواجه خواهیم شد یا این سافت لندینگ و فرود نرم تنها لحظه‌ای بوده و رکود اقتصادی گسترده‌تر و عمیق‌تر خواهد شد و ما خود را در فرود بسیار سخت‌تری (افزایش سریع نرخ بهره) خواهیم دید که واقعاً بد است.

از سوی دیگر، تحلیلگران TD Securities پیش‌بینی می‌کنند که با کاهش رشد اقتصادی، فدرال رزرو در سال آینده نرخ بهره را ۲۵۰ نقطه پایه کاهش خواهد داد. به اعتقاد آن‌ها احتمالاً نخستین کاهش نرخ بهره در ماه می (اردیبهشت) انجام خواهد گرفت.

تحلیلگران Commerzbank نیز احتمال می‌دهند که بانک مرکزی در سال آینده نرخ بهره را ۲۰۰ نقطه پایه کاهش خواهد داد و اولین کاهش احتمالاً در ماه می اتفاق می‌افتد.( برای مشاهده اخبار روز ارزهای دیجیتال کلیک کنید )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02186034438

 آدرس : تهران ، خیابان کریمخان زند ، مابین خیابان عضدي جنوبی (آبان جنوبی) و نجات الهی (ویلا) ، کوچه شانس ، پلاك 4 ، واحد 7 ، طبقه 3