ETF بیت‌ کوین بلک‌‌ راک از نقره پیشی گرفت!

مدتی است که صندوق‌های قابل ‌معامله در بورس ETF بیت‌کوین با استقبال قابل توجهی از سوی علاقه‌مندان به دنیای کریپتوکارنسی قرار گرفته‌اند و در حال تجربه یک صعود چشمگیر و پیشروی در جدول رده‌بندی ETFهای مبتنی بر کالا هستند.

طبق گزارش‌ها و داده‌های موجود در این زمینه، صندوق‌های ETF بیت‌کوین جایگاه بزرگ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری‌ نقره را نیز تصاحب کرده‌ و از آن‌ها پیشی گرفته‌اند. اینگونه که به‌نظر می‌رسد، هدف بعدی این صندوق‌ها می‌تواند فتح جایگاه بزرگ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری‌ طلا باشد.

این مساله بیش از همه نشان‌دهنده‌ افزایش تقاضا و پذیرش بیت‌کوین توسط سرمایه‌گذاران به عنوان یک کالای با ارزش و قابل سرمایه‌گذاری می‌باشد.

صندوق ETF بیت‌کوین شرکت بلک‌راک به عنوان یکی از پیشگامان این حوزه، با پشت سر گذاشتن بزرگ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری نقره، به ۱۰.۰۳ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت دست یافته‌است. این رقم بیانگر رشد ۳۵ درصدی این مولفه از ابتدای سال تا به امروز (YTD) بوده و نشان می‌دهد که فعالان بازار تمایل زیادی به سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین از طریق ETF ها دارند.

 

ETF بیت‌ کوین

 

صندوق ETF بیت‌کوین فیدلیتی نیز با ارزش خالص دارایی ۶.۵۵ میلیارد دلاری و افزایش ۳۵.۲ درصدی از ابتدای سال جاری تاکنون، در رتبه‌ی دوم قرار دارد.

صندوق‌های ETF اسپات بیت‌کوین بلک‌راک و فیـدلیـتی، بالاتر از ابزارهای سرمایه‌گذاری SPDR Gold MiniShares Trust و Invesco Diversified Commodity Strategy که ارزش خالص دارایی آن‌ها به ترتیب ۶.۳۲۵ میلیارد دلار و ۴.۴۶۵ میلیارد دلار است، قرار گرفته‌اند.

همچنین جایگاه نهم جدول رده‌بندی ETFهای کالایی، به صندوق ETF بیت‌کوینARK21Shares با ارزش خالص دارایی ۲.۱۷۵ میلیارد دلار اختصاص یافته‌است.

صندوق ETF بیت‌کوین شرکت بیت‌وایز نیز در جایگاه یازدهم، بالاتر از صندوق نفت آمریکا و همچنین، صندوق گاز طبیعی آمریکا قرار گرفته‌است.

گفتنی است که از ابتدای سال 2024 تاکنون، صندوق نفت آمریکا تنها کالایی بوده که مانند ETF های بیت‌کوین، رشد داشته‌است.( برای مشاهده اخبار روز ارزهای دیجیتال کلیک کنید )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02186034438

 آدرس : تهران ، خیابان کریمخان زند ، مابین خیابان عضدي جنوبی (آبان جنوبی) و نجات الهی (ویلا) ، کوچه شانس ، پلاك 4 ، واحد 7 ، طبقه 3