HSBC پلتفرم توکن سازی را برای بازارهای طلا راه اندازی کرد

شرکت خدمات مالی و بانکداری بریتانیایی اچ‌اس‌بی‌سی (HSBC) از راه‌اندازی پلتفرمی خبر داد که امکان توکن‌سازی شمش طلا را با پتانسیل اعلام شده بازار ۵۲۵ میلیارد دلار فراهم می‌کند. مسئولان ارشد این موسسه اظهار داشتند که این توکن‌های طلا با استفاده از پلتفرم HSBC قابل معامله خواهند بود و بانک، نگهبانی شمش‌های طلا در انبارهای لندن را بر عهده خواهد داشت.

HSBC وارد عصر توکن سازی طلا شد

HSBC، یکی از بزرگترین موسسات مالی جهان، استفاده از فناوری توکن سازی را برای مدرن کردن صنعت تجارت فلزات گرانبها آغاز کرده است. بر اساس اظهارات شرکت خدمات مالی و بانکداری بریتانیایی اچ‌اس‌بی‌سی (HSBC)، این موسسه یک پلتفرم توکن سازی طلا را راه اندازی می‌کند تا تجارت طلا را ساده کرده و معامله‌گران بتوانند کنترل بهتری بر شمش‌های خود داشته باشند. ویلیامسون، رئیس جهانی FX Partnerships & Propositions در HSBCهمچنین اظهار داشت که پروژهHSBC برای استفاده از این سیستم، که از توکن‌هایی با 0.001 تروی اونس طلا استفاده می‌کند، می‌تواند برای سایر بازارهای فلزات گرانبها نیز گسترش یابد.

در حالی که ویلیامسون اظهار داشت که سیستم توکن‌سازی می‌تواند به کاربران خرده‌فروشی اجازه دهد که مستقیماً در بخش‌های طلا سرمایه‌گذاری کنند، اما HSBC در حال حاضر تنها بر بازار نهادی متمرکز است که پتانسیل بالقوه حدود 525 میلیارد دلاری در منطقه بزرگ لندن دارد.

HSBC اولین موسسه ای نیست که وارد بازار توکن سازی طلا شده است. در سال 2016، پکسوس (Paxos) با Euroclear همکاری کرد تا یک سرویس تسویه زنجیره‌ای برای طلای توکن شده ارائه دهد که یک سال بعد منحل شد.  با این حال، پکسوس (Paxos) هنوز یک  طلای توکن شده به شکل طلای پکس عرضه می‌کند، توکنی که نشان‌دهنده یک اونس تروی طلا است که در انبارهای انجمن بازار شمش لندن (LBMA) نگهداری می‌شود.

تتر، شرکت استیبل کوین که پشت صدورUSDT است، یک توکن طلایی به نام XAUT نیز ارائه می‌دهد. با این وجود، چیزی که اعلامیه HSBC را قابل توجه می‌کند، حجم عظیم بازار شمش است که از پلتفرم های آن پشتیبانی می‌کند. زیرا این شرکت یکی از بزرگترین کارگزاران فلزات گرانبها در جهان و همچنین تنها یکی از چهار موسسه تهاتر طلا در بازار لندن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02186034438

 آدرس : تهران ، خیابان کریمخان زند ، مابین خیابان عضدي جنوبی (آبان جنوبی) و نجات الهی (ویلا) ، کوچه شانس ، پلاك 4 ، واحد 7 ، طبقه 3