تحلیلگران بانک جی پی مورگان : روند کاهشی رمزارزها رو به پایان است

بانک جی پی مورگان در جدیدترین تحلیل خود اعلام داشته‌است که کاهش نرخ بهره باز معاملات بیت‌کوین نشانه‌هایی از تضعیف روند نزولی قیمت این رمزارز پرطرفدار را پدیدار کرده‌است.

به اعتقاد این تحلیلگران کاهش معاملات فیوچرز فعال بیت‌کوین نشان می‌دهد که اغلب معاملات لانگ (خرید) لیکویید شده‌اند. تحلیل آن‌ها با استناد به کاهش اوپن‌اینترست قراردادهای فیوچرز بیت‌‌کوین در بورس کالای شیکاگو (CME) بوده که تاکید بر آن دارد که روند فعلی قیمت بیت‌کوین احتمالاً قدرت خود را از دست داده و فشار فروش می‌تواند به زودی کاهش یابد. به عبارت دیگر این تعبیر بیانگر توان محدود بازار برای کاهش قیمت در کوتاه مدت خواهد بود.

لازم به ذکر است که اوپن‌اینترست، به عنوان شاخصی از قراردادهای فعال فیوچرز در بازار در نظر گرفته شده و به نوعی احساسات بازار و قدرت روند بیت‌کوین را به نمایش می‌گذارد.

دلایل تغییر روند بازار ارزهای دیجیتال

بنا بر گزارش وب سایت بلومبرگ (Bloomberg)، تحلیلگران بانک جی پی مورگان آمریکا مجدداً یادآور شده‌اند که پس خوشبینی‌های ایجاد شده اخیر و روند رو به جلوی قیمت در کلیت بازار رمزارزها به دلایل متعدد از جمله ثبت درخواست شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری همچون بلک‌راک (BlackRock)، فیدلیتی (Fidelity)، آرک اینوست (ARK Investments) و توئنتی وان شیرز (21Shares) برای راه‌اندازی صندوق ETF اسپات بیت‌کوین، حدود یک ماهی است که بازار ارزهای دیجیتال به جهت عدم اطمینان و رشد بدبینی معامله‌گران نسبت به اقدامات نظارتی و سختگیرانه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا (SEC)، احتمال تداوم روند افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه های آتی،فروپاشی غول بزرگ املاک چینی و نگرانی ها در خصوص کاهش رشد اقتصادی چین با روند نزولی کاهش قیمت روبرو شده‌است.
بدین‌ترتیب در حال حاضر بیت‌کوین با افت حدود 11 درصدی در 30 روز گذشته، حوالی 26 هزار دلار معامله می‌شود. به نظر می‌رسد اثر خوشبینی‌های ایجاد شده تا حدودی کمرنگ شده و عدم اطمینان معامله‌گران نسبت به نتیجه درخواست شرکت‌های بزرگ در خصوص راه اندازی ETFهای بیت‌کوین و درخواست تجدید نظر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده علیه ریپل لبز موج جدیدی از نااطمینانی را در میان فعالان بازار ایجاد کرده که البته ممکن است رو به پایان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02186034438

 آدرس : تهران ، خیابان کریمخان زند ، مابین خیابان عضدي جنوبی (آبان جنوبی) و نجات الهی (ویلا) ، کوچه شانس ، پلاك 4 ، واحد 7 ، طبقه 3