رد شایعه تغییر موضوع بلک راک از بیت کوین به ریپل

چندی پیش اخبار مرتبط با تمایل غول مالی بلک‌ راک برای سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین و ارائه درخواست راه‌اندازی صندوق قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت‌کوین، توانست قیمت بیت‌کوین را با نوسانات مثبت روبرو سازد. این در حالی است که اخیراً شایعه‌ای در پلتفرم X (توییتر سابق) با مضمون اینکه بلک راک به عنوان بزرگ‌ترین شرکت مدیریت دارایی جهان با بیش از ۹ تریلیون دلار دارایی تحت مدیریت، ممکن است موضع خود را در قبال بیت‌کوین (BTC) تغییر داده و به ریپل (XRP) متمایل سازد، دست به دست می‌گردد. با این حال، بررسی‌های دقیق‌تر حول منبع انتشار خبر حاکی از آن است که منبع معتبری در پس انتشار این خبر نبوده و هیجان ایجاد شده در جامعه ریپل که منجر به رشد حدود 3 درصدی قیمت در این ارز پرطرفدار گردیده‌است، بی‌جا بوده است.

بلک راک

آن‌گونه که به نظر می‌آید منشأ این شایعات، احتمالاً انتشار توییتی از یک حساب خبری جعلی به نام WallStreetBulls می‌باشد که در خصوص تغییر اعتماد و موضع بلک راک از بیت‌کوین به سمت دارایی‌های دیجیتال پایدارتر و کارآمدتر، گمانه‌زنی‌های بی اساسی می‌‌کرد. این موضوع زمانی در کانون توجه جامعه ریپل قرار گرفت که روایتی در وبسایت Investing.com منتشر شد مبنی بر اینکه غول مالی بلک‌ راک در حال ارزیابی موضع خود در قبال بیت‌کوین به نفع ریپل است. این در حالی است که این وبسایت نیز برای ادعای خود هیچ منبع قابل استنادی را ذکر نکرده بود.

اما نکته قابل توجه این بود که این ادعاهای بی اساس توسط حساب‌های توییتری معروف و فعال در جامعه ارزهای دیجیتال ریپل هم دست به دست شد و به گسترش شایعات دامن زد. با این حال، برخی از اعضای شناخته شده جامعه ارزهای دیجیتال، مانند میسون ورسلوئیس، از سرمایه‌گذاران می‌خواهند که تا زمانی که شواهد محکمی را مشاهده نکرده‌اند، اخبار این چنینی را باور نکرده و در موقعیت‌های معاملاتی خود احتیاط کنند. وی گفت که با وجود آنکه بلک‌ راک گام‌های بزرگی را در بازار ارزهای دیجیتال برداشته، اما هیچ مدرک معتبری مبنی بر آنکه تمرکز خود را از بیت‌ کوین به ریپل تغییر داده، وجود ندارد.

لازم به ذکر است که لری فینک، مدیرعامل بلک راک پتانسیل صنعت ارزهای دیجیتال به منظور «انقلابی کردن امور مالی» را تأیید کرده‌است که با موضع قبلی او فاصله دارد. با این حال، تحرکات موجود نشان‌دهنده علاقه گسترده و تنوع بخشی به سبد دارایی‌های دیجیتال، به جای تمرکز خاص بر روی هر یک از ارزهای دیجیتال می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02186034438

 آدرس : تهران ، خیابان کریمخان زند ، مابین خیابان عضدي جنوبی (آبان جنوبی) و نجات الهی (ویلا) ، کوچه شانس ، پلاك 4 ، واحد 7 ، طبقه 3